MEZOTERAPIA IGŁOWA


 

Metoda wykorzystywana od lat w medycynie, polega na deponowaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca chorobowo zmienione.

Mezoterapia igłowa jest doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu. Dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca tj.: twarz, szyja, dekolt, pośladki, uda, brzuch i rozstępy.

Substancje jakie wykorzystujemy do mezoterapii igłowej to indywidualnie dobrane koktajle, które zawierają certyfikowane związki aktywne tj.:
kwas hialuronowy , aminokwasy, kwasy nukleinowe, polidezoksyrybonukleotydy, GAG, krzemionka organiczna, L- karnityna, biotyna, fosfatydylocholina PTC, D-pantenol, heksapeptyd-3, DMAE (diametyloaminoetanol).

Mezoterapia silnie pobudza pracę komórek skóry, poprawia elastyczność i napięcie skóry, hamuje objawy starzenia i głęboko nawilża skórę. Dzięki mezoterapii można w niechirurgiczny sposób poprawić wygląd skóry.

 

ANTI AGEING
Zabieg ten ma na celu zrewitalizować, odżywić, napiąć i nawilżyć skórę twarzy szyji i dekoltu. Szybkość pojawienia się efektów oraz czas ich utrzymywania się zalezy od zastosowanych technik podania i schematu terapii, na który składa się:rozplanowanie zabiegów w czasie oraz ewentualne dołączenie innych metod (peelingów chemicznych czy mikrodermabrazji). Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Zwykle zabiegi powtarza się 1 raz w tygodniu w fazie uderzeniowej, a w celu podtrzymania efektów 1 raz na kwartał.

ROZSTĘPY

Zabieg ten stymuluje i odbudowuje komórki, poza tym pobudza mikrokrążenie. Najlepsze efekty uzyskuje się w początkowym stadium zapalnym oraz w terapiach łączonych ( mezoterapia + mikrodermabrazja). Standardowo rekomenduje się serię złożoną z 4-8 zabiegów z częstotliwością co 10 -14 dni.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Zabieg polega na podaniu do tkanki tłuszczowej koktajlu, który ma działanie wyszczuplające i antycellulitowe. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Przed zabiegiem nie są wymagane żadne specjalne przygotowania w domu. Strefa z lokalnym nad­miarem tkanki tłuszczowej poddawana jest serii zastrzyków niezwykle cienką igła. Są one praktycz­nie bezbolesne. Bezpośrednio po zakończeniu nakłuć pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Mogą również powstać punktowe siniaki . Miejsce poddane zabiegowi zazwyczaj staje się dużo wrażliwsze na ucisk i dotyk, może również boleć i swędzieć.

Efekty stosowania to redukcja cellulitu i lokalnych otłuszczeń, wygładzenie powierzchni skóry.

Obszary skóry poddawane zabiegowi: wewnętrzna strona ud i kolan, okolica krętarzowa (tzw. bryczesy) i pod pośladkami, podbródek, kończyny górne, fałdki na plecach i w okolicach pach oraz cellulit.

Zazwyczaj, aby osiągnąć zadawalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć 2-4 razy (czasami nawet do 6), a między nimi należy zachować od­stępy około 3-tygodniowe.

 

Przed zabiegiem:
7- 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, witaminy E oraz leków obniżających krzepliwość krwi.

Po zabiegu:
może występować do 5 dni niewielkie zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie leczonego miejsca, wyczuwalne palpacyjnie grudki (po 2-5 dniach znikają bez śladu).

Przeciwwskazania:
choroby skóry (bakteryjne, wirusowe), ciąża i okres laktacji, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, zaburzenia krzepliwości, niewyrównania cukrzyca, tendencje do powstawania bliznowców.

 

 

CENNIK:
Mezoterapia igłowa 5ml 350zł

Lipoliza iniekcyjna 5ml  250zł

Zabiegi zawsze poprzedzone są bezpłatną konsultacją i zakończone wizytą kontrolną.