KWAS HIALURONOWY


 

Zaawansowana technologia stymulująca naturalne procesy regenerujące, prowadzące do poprawy właściwości fizjologicznych. Proces biorewitalizacji polega na pobudzeniu komórek macierzystych do podziału i wiekszej aktywności oraz odbudowania autogennych składników skóry.

Kwas hialuronowy to związek wiążący wodę w skórze właściwej. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Może on być bezpiecznie stosowa­ny bez konieczności wykonywania testów skórnych. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej w skórze właściwej.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Po wprowadzeniu do skóry wypełniają zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wdeponowaniu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.

Preparaty kwasu hialuronowego dzielimy na:

1) Usieciowany 
Usieciowanie polega na tworzeniu wiekszych konglomeratów kwasu hialuronowego, po to aby metabolizacja kwasu przebiagała zdecydowanie wolniej.
Usieciowany kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę w celu modelowania oraz wypełnienia ubytków w skórze na czas
 8 -12 miesięcy.
Usieciowany kwas hialuronowy nie posiada właściwości nawilżających.

2) Nieusieciowany 
Okrzykniety najlepszym środkiem nawilżąjącym skórę oraz usta. Metabolizowany w skórze do 3 msc. Rożni sie od usieciowanego większymi możliwościami wiązania wody. 

 

Zabieg trwa zazwyczaj do 60 minut.
Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Reakcje skóry:

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, przy czym efekty te trwają krótko i można je zama­skować makijażem korekcyjnym.

Uwagi i zalecenia:
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotyka­nia i masowania miejsc iniekcji. Przez okres 5 dni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na działanie przez długi czas temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego cie­pła (solarium, sauna).

 

Przeciwwskazania do zabiegu:
stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, tendencje do powstawania, bliznowców, aktywne zakażenia okolicy zabiegu, choroba nowotworowa, ciąża, okres karmienia piersią.


Zabiegi:

- modelowane i powiększenie ust
- korekcja zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki
- korekcja tzw. zmarszczek palacza

- korekcja bruzd marionetek lub nosowo-wargowych
- korekcja opadających kącików ust Efekt uzależniony jest od:

wieku i głębokości zmarszczek i utrzymuje się w zależności od cech osobowych pacjenta tj.:

2 - 4 miesięcy przy zastosowaniu nieusieciowanego kwasu hialunonowego
od 6 miesięcy do ponad roku przy wypełaniaczach

 

CENNIK:
Nieusieciowany kwas hialuronowy                  1ml 290zł     2ml 420zł
Usieciowany kwas hialuronowy (wypełniacz) 1ml 690zł    2ml 1190zł
Powiększanie i korekta ust                                      600zł

Zabiegi zawsze poprzedzone są bezpłatną konsultacją i zakończone wizytą kontrolną.